SEKSİYONEL KAPI SİSTEMLERİ

SEKSİYONEL KAPI NEDİR ?

Seksiyonel kapı için sektörde en çok merak edilen soruların başında gelmektedir diyebiliriz. İngilizce de Sectional Door yani bölümlü, parçalı, ayrılabilir parçalardan oluşan kapı anlamına gelmektedir. Seksiyonel kapılar demonte halde tüm parçaları paketlenmiş ve montaja hazır olarak gelmektedir.

SEKSİYONEL KAPI PARÇALARI NELERDİR ?

Seksiyonel kapı bir çok parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Dışarıdan bakılınca sadece sandviç paneller görülse de aslında yaklaşık olarak 30 farklı parçadan oluşmaktadır. Bunların başlıcaları ;

Sandviç Paneller, Torsiyon Yaylar, Dikey ve Yatay Ray Takımları
Tamburlar, Kama Yollu Mil ve Aksesuarları
Halat Kopma Emniyet Sistemleri
Yay Kırılma Emniyet Sistemleri
Menteşe Grupları, Halat Sistemleri
Sızdırmazlık Contaları, Tekerler
Bağlantı Elemanları, Otomasyon Sistemleri.

SEKSİYONEL KAPI MODELLERİ

endüstriyel kapılar

Endüstriyel Kapılar

Endüstriyel kapı , seksiyonel kapı modellerinden en çok tercih edilen ve üst düzey yalıtım sağlayan güvenliğin ön planda olduğu kapı çeşididir. Kirişe göre farklı yataklama sistemleri kullanılmaktadır.

garaj kapısı

Garaj Kapıları

Garaj kapısı konutların otoparklarında araç giriş-çıkış alanlarında, AVM otoparklarında ve villa tipi özel mülklerin garajlarını korumak için kullanılan üst düzeyde yalıtım sağlayan kapı modelidir.

tam görünüşlü kapı

Tam Görünüşlü Kapılar

Tam görünüşlü kapılar günümüz modern işletmelerinin özellikle görselliğin önde olduğu otomotiv satış ofislerinin ve fabrika giriş çıkışlarının sağlanması için üretilmiş kapılardır.

aynalı kapı

Aynalı Kapılar

Aynalı tam görünüşlü kapılar, günümüzün modern yapılarında kullanılan, özel showroom bölümlerinde ürünlerin sergi alanlarını, yapılara uyumlu olarak  güzelleştiren modeldir.

seksiyonel kapı sandviç panel

Sandviç Panel Modelleri

Sandviç paneller artık bu yapılara göre tam uyumlu olarak görünebilmektedir. Farklı model ve renkler ile endüstriyel ve garaj kapıları modern bir görünüme kavuşmaktadır.

seksiyonel kapı donanım parçaları

Kapı Donanım Parçaları

Seksiyonel kapılarda, boyutlara bağlı olarak değişken adetlerde yaklaşık 35 farklı parça ürün kullanılmaktadır. Bu parçalar montaja hazır olarak gönderilmektedir.

seksiyonel kapı motoru

Endüstriyel Kapı Otomasyonları

Endüstriyel kapılarda kullanılmak üzere bir çok farklı model motor ve alt emniyet sistemi bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre aksesuar seçimi yapabilirsiniz.

garaj kapısı motoru

Garaj Kapısı Otomasyonları

Garaj kapılarında kullanılmak üzere bir çok farklı model motor ve emniyet fotoseli sistemi bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre aksesuar seçimi yapabilirsiniz.